Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, 9 maja 2008 roku ogłosił rok 2010 "Rokiem Chopinowskim". W związku z tym miło nam poinformować Państwa, iż Restauracja Honoratka została wpisana przez Urząd m. st. Warszawy na listę miejsc najczęściej odwiedzanych przez Fryderyka Chopina.

Jednym z celów Roku Chopinowskiego jest pogłębienie wiedzy o muzyce Chopina oraz rewitalizacja miejsc związanych z naszym wielkim pianistą. Rok Chopinowski jest niepowtarzalną okazją do uczczenia i upowszechnienia twórczości oraz postaci jednego z największych artystów w historii polskiej kultury.

Honorując dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, który był częstym gościem ówczesnej "Kawiarni Honoratka" zapraszamy Państwa na cykl wieczorków z jego muzyką w otoczeniu wykwintnej kuchni polskiej oraz pełnych uroku sal naszej Restauracji.

Koordynatorem wydarzeń Roku Chopinowskiego jest Urząd m. st. Warszawy. Na jego portalu Restauracja Honoratka określana jest jako jedno z ulubionych miejsc, w których Fryderyk Chopin spotykał się z przyjaciółmi.

W związku z tym zapraszamy Państwa do odwiedzin naszej Restauracji tak często, jak sam Mistrz Fryderyk tu bywał.


Zapraszamy na stronę Urzędu m. st. Warszawy: http://chopin2010.um.warszawa.pl

 

Muzyka on/off