Restauracja Honoratka - Witamy

Historia tego miejsca sięga 1826 roku. Restauracja "Honoratka" jest jedynym, a zarazem ulubionym, istniejącym do dziś lokalem, w którym często bywał Fryderyk Chopin.

W słynnej warszawskiej "Honoratce", której specjalnością była kawa z rumem oraz wykwintne desery, bywali niegdyś oprócz Fryderyka Chopina: Joachim Lelewel, Ksawery Bronikowski, Piotr Wysocki, Zygmunt Krasiński oraz Maurycy Mochnacki.

Obecnie serwujemy tradycyjne menu polskie, a także ciekawostki kuchni międzynarodowej.

Ku czci mistrza Fryderyka Chopina, przygotowaliśmy okazjonalne menu oraz cykl wieczorów z jego twórczością. Na gości czekają potrawy, desery i trunki według wyszukanych dziewiętnastowiecznych receptur.

W duchu maksymy, że muzyka łagodzi obyczaje w tym również umila smaczny posiłek, wyjątkowy nastrój podkreślamy dodatkowo wybitnymi dziełami mistrza. Z racji silnych związków tego miejsca z Chopinem, przygotowaliśmy cykl wystaw związanych z jego życiem i twórczością.

"Honoratka" w pięciu salach może pomieścić 200 osób. W okresie letnim mamy również do dyspozycji na obszernym dziedzińcu, piękny, zielony ogród z fontanną, gdzie może biesiadować 120 osób. Dysponujemy także dwiema salami konferencyjnymi na 50 oraz 200 osób.

Historyczne położenie Restauracji oraz atrakcyjne ceny sprawiają, iż lokal jest bardzo lubiany przez turystów. Wyjątkowa atmosfera i funkcjonalne wnętrza sprzyjają organizacji imprez rodzinnych, firmowych, turystycznych.

W naszej Restauracji wiele miejsc przypomina o obecności Fryderyka Chopina. Jest to doświadczenie niezwykłe i budujące. Jeśli oprócz wspomnienia pysznego posiłku pozostawimy czar i atmosferę tego miejsca, będziemy wiedzieli, że wrócą do nas Państwo jeszcze nie raz.


Zapraszamy do Restauracji Honoratka

 

Muzyka on/off